SportCsoportelsőként az Országos Döntő felé

2017. március 16., csütörtök

Csoportelsőként az Országos Döntő felé

Folytatta szenzációs szereplését a Kosársuli u14-es serdülő csapata. Mócsai Milán és Czibere Zoltán 2003-as tanítványai az Országos Főtábla II. fordulójában is csoportgyőztesek lettek.

Veretlenül nyerték Pesten a kétnapos tornát a kiváló utánpótlás neveléséről ismert MAFC, Szombathely és a Nyíregyháza előtt.

Eredményeik:

Nyíregyházi Kék Cápák - Vásárhelyi Rakéták 34-81 (9-19; 7-14; 7-28; 11-20)

Kosársuli u14: Fulai Bátor 14, Dékány Imre 14, Knyur Soma -, Balogh László 5, Filak László 2, Megyesi Dániel 6, Németh Zsombor 4, Kovács Attila -, Kozma Péter 6, Bánfi Balázs 21, Pánczél Csongor 9, Szántó Mihály -.

Mócsai Milán edző: "Döcögősen kezdtük a tornát, de a harmadik negyedtől kezdve normálisan irányítottuk a mérkőzést. Szép győzelem volt."

MAFC Budapest - Vásárhelyi Rakéták 78-92 (24-20; 19-11; 14-37; 21-24)

Kosársuli u14: Fulai Bátor 29, Dékány Imre 21, Knyur Soma 9, Balogh László 7, Filak László -, Megyesi Dániel 4, Németh Zsombor 2, Kovács Attila -, Kozma Péter 2, Bánfi Balázs 10, Pánczél Csongor 8, Szántó Mihály -.

Mócsai Milán edző: "0-9-cel elhúzott az ellenfél a mérkőzés elején, egy időkéréssel sikerült tisztázni a dolgokat, aminek egy remek első negyed lett a vége. Sajnos a második tízpercben szinte képtelenek voltunk betalálni, így félidőre tetemes hátrányt halmoztunk fel. Nem sokat segített a helyzetünkön, hogy két centerünknek is 3-3 faultja volt fegyelmezetlen megmozdulásaikból. A szünetben egy lelkifröccs után sikeresen felőröltük az ellenfél támadójátékát, 37 pontot dobtunk ebben az etapban. A 35. percben kipontozódott Bánfi és Pánczél, de ebből is erőt gyűjtöttünk és a mezőnysor, plusz a kispadról beszálló magasak rátudtak tenni az eredményre. Így szenvedve, de szívünket lelkünket beletéve hoztuk 14 ponttal a mérkőzést. Nagyon nagy gratuláció jár a gyerekeknek."

Szombathelyi Kosárlabda Akadémia - Vásárhelyi Rakéták 56-87 (17-22; 14-23; 12-20; 13-22)

Kosársuli u14: Fulai Bátor 13, Dékány Imre 20, Knyur Soma 2, Balogh László 8, Filak László 3, Megyesi Dániel 8, Németh Zsombor 4, Kovács Attila -, Kozma Péter 7/3, Bánfi Balázs 20, Pánczél Csongor 2, Szántó Mihály -.

Mócsai Milán edző: "Nem tudtunk felébredni a mérkőzésre, nagyon dekoncentráltan játszottunk, de amikor kellett mindig megvillantunk. Szép harminc pontos győzelem, de... tudunk mi ennél jobban is játszani... Ami a legfontosabb, hogy csoportelsők lettünk egy "halálcsoportban". Ehhez csak GRATULÁLNI tudok fiúknak.

Forrás: Kosársuli

A vásárhelyieknek csak egy döntetlen jött össze

Hiába hozott az első félidő kiegyenlített játékot, a sok technikai hiba és kapkodás miatt rendre rossz megoldások születtek.
Hódmezővásárhelyen nincs közvetlen járványveszély

Kallai Árpád: Jelenleg is tart az intézmény telephelyein a nyolcszáz alkalmazott oltási státuszának felmérése, valamint a vakcinák beadása.
Az egészséges bőr, haj, köröm a táplálkozással kezdődik

Sokan a krémektől várják a csodát, pedig a bőr mégiscsak belülről épül: sejtjei a véráramon keresztül kapják a szükséges anyagokat, tehát szoros kapcsolatban van a vér- és nyirokkeringéssel, a belső szervekkel, az idegrendszerrel.
Új pályázatot kell kiírni a vásárhelyi buszközlekedésre

Januárban döntöttek, hogy közbeszerzési eljárást írnak ki a szolgáltatás ellátására, valami miatt csak március 19-én tették közzé, kéthetes beadási határidővel.

Deja Vu Fesztivál 2024 - Alakul a fellépők névsora
Deja Vu Fesztivál 2024 - Alakul a fellépők névsora Június 6-7-8-án, Szegeden az Újszegedi Partfürdőre ismét érkezik az ország legnagyobb időutazása, a Deja Vu Fesztivál

Kosarakban gazdag meccs volt
Kosarakban gazdag meccs volt Április 21-én este a Dunaharaszti otthonában lépett pályára a Vásárhelyi Kosársuli az NB I/B Zöld csoport 5-8. helyéért zajló küzdelmeinek első meccsén.

Majális 2024
Majális 2024 Kétnapos program a Népkertben. Városkártyával egy alkalommal ingyen sör/virsli a felnőtteknek, ingyen vattacukor és ugrálóvár a gyerekeknek.Részletes pr ogram.

A Stars Of Hope újabb országos sikere
A Stars Of Hope újabb országos sikere Április 20-án Budapesten, az Erzsébet Ligeti Színházban rendezték meg a XXXIII. Junior Táncművészeti Fesztivál döntőjét.

Családi események Hódmezővásárhelyen 2024
Családi események Hódmezővásárhelyen 2024 2024. 14. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...

Díjazták az Alföldi Állattenyésztési és Mezőgazda Napok kiállítóit
Díjazták az Alföldi Állattenyésztési és Mezőgazda Napok kiállítóit Átadták a XXXI. Alföldi Állattenyésztési és Mezőgazda Napok kiállítói részére meghirdetett elismeréseket. A háromnapos rendezvényen 220 kiállító lesz.

Április 16. - A holokauszt magyar áldozatainak emléknapja

A vásárhelyi zsinagóga órája mind a mai napig azt az időpontot, 10 óra 10 percet mutatja, amikor 1944. június 16-án elhurcoltak a városból 737 zsidó polgárt.