SportCsapatszellem és küzdeni tudás

2016. február 22., hétfő

Csapatszellem és küzdeni tudás

Szombaton Lajosmizsén lépett pályára a HLKC felnőtt és junior csapat az NBII Dél-Kelet csoport 11. fordulójában.

A felnőtt csapat szikrázóan kemény védekezéssel kezdte a mérkőzést, és gyors gólokkal hamar megléptek a hazaiaktól (10. perc 2-6). A vendéglátók sokáig nem találták az agresszív vásárhelyi védekezés ellenszerét, a félidő közepén aztán lassan magukra találtak és egalizálták az eredményt, ehhez azonban az is kellett, hogy a HLKC támadás-befejezéseibe többször is hiba csúszott.

Gaál Adrienn edző jól időzített időkérése helyrebillentette a csapatot, így a játékrész második fele újra a vásárhelyieké volt, nagyszerű félidőt követően három gólos előnnyel vonultak pihenőre (12-15).

A második játékrészben sokáig felváltva estek a gólok, nagyszerű iramú és színvonalú mérkőzés bontakozott ki. Tartani tudták 2-3 gólos előnyüket, de nem sikerült végleg leszakítani a jól küzdő hazaiakat. A félidő derekán aztán magasabb fokozatba kapcsoltak a vásárhelyi lányok, védekezésben alig hagytak “levegőt” a mizseieknek, támadásaikat pedig szebbnél-szebb gólokkal fejezték be, így végül magabiztosan nyerték meg a rangadót. Minden pályára lépő játékosunk nagyszerűen játszott, de Sebők, Tószegi, Kránitz és Vuletic kimagasló teljesítményt nyújtott, győzelmük kulcsa azonban a nagyszerű csapatszellemben és küzdeni tudásban gyökerezett.

NBII Dél-Kelet csoport női felnőtt kézilabda bajnokság – 11. forduló

Lajosmizse UKC – Hódmezővásárhelyi LKC 25-31 (12-15)

Játékvezetők: Bodó Zsuzsanna, Kékesi Krisztina
Versenybíró: Turák Lajos
HLKC: KOTHENCZ – KÓNYA 4, TÓSZEGI 5, VULETIC 4, SEBŐK 8, KRÁNITZ 8, SEBESTÉNY 2, Cs: Komáromi (k), SZÉKESI, Becsei, Szabó, Sajtos, Bálint

Gaál Adrienn edző: “Ma taktikailag nagyon fegyelmezett volt a csapatom, jól és agresszíven védekeztünk és ebből nagyon sok könnyű gólt tudtunk szerezni. Maximális hőfokon és tempóban játszottuk le a mérkőzést. Nagyon kellett ez a két pont és mi meg is szereztük!”

A HLKC Junior csapata 11 forduló után is 100%-os teljesítménnyel vezette a bajnoki tabellát, így Lajosmizsén is csak győzelemben gondolkodtak. Kis Márk csapata most is az elmúlt fordulókban mutatott játékkal rukkolt ki, és újabb nagy-arányú győzelmet aratott.

Lajosmizse UKC – Hódmezővásárhelyi LKC 21-45 (9-20)

Játékvezetők: Nagy László, Turák Lajos
HLKC: Áncsán (k), Mihály (k), Földesi 6, Szöllősi 3, Kandó 2, Szabó 4, Sajtos 1, Kovács 1, Bálint 4, Besenyi 4, Becsei 6, Klemm 12, Balog 3

Kis Márk edző: “Ismét 40 gól fölött lőttünk, de jobban örülök, hogy a kapott góljaink száma szép lassan csökken. Gratulálok a lányoknak…!”

A HLKC Fenőtt cspata számára egy hét szünet következik, majd március 5.-én a Makó vendégeként lépnek pályára a XIII. fordulóban.

Forrás: HLKC

Hét éve hunyt el Kormány Lajos

Munkájának eredményeként tanulói a sportban, az életben sikeres emberré váltak. Példa volt a gyerekek előtt pedagógusként és sportemberként egyaránt.
Aranyeső a Diákolimpián

Hét aranyig meg sem álltak, vagyis soha még nem zárt ennyire sikeres Megyei Sakk diákolimpiai szereplést a vásárhelyi sakkcsapat, mint az idein. Eredmények!
Ifjú látogatók a vásárhelyi laktanyában

A kadétok nem csak a harcjárműveket nézhették meg, hanem bepillantást nyerhettek a vásárhelyi kadétok életébe, a hétköznapjaikba.

Április 20-án Budapesten, az Erzsébet Ligeti Színházban rendezték meg a XXXIII. Junior Táncművészeti Fesztivál döntőjét.