Kultúra, oktatásBethlenes diákok újabb országos sikere

2017. március 24., péntek

Bethlenes diákok újabb országos sikere

Március 24-én  Budapesten, a Fasori Református Kollégium Julianna Általános Iskolája rendezte a Béres Ferenc Országos Református Éneklő Versenyt. Minden évben - így idén is az ország különböző helyeiről 40 iskola  kétszáznál több diákja vett részt.

A különleges megmérettetésnek számító énekversenyre 3 kötelező énekkel (1 genfi zsoltár, 1 dicséret és 1 népdal egyik versszakával) és 1 szabadon választott népdallal kellett felkészülni.

A zsűri minden kategóriában két főből áll, tagjai a református egyházzene és zenepedagógia legkiválóbb művelői közül kerülnek felkérésre.

Idén a vásárhelyi Bethlen Gábor Református Gimnázium 4 tanulója nevezett be.

Forrai Fruzsina kategóriájában országos 1. helyezett lett. Kimagasló sikere, több éves következetes felkészülés eredménye. A most nyolcadikos diák ugyanezen a versenyen 2015-ben aranyminősítés mellett még csak harmadik volt.

A csoportok versenyében a Bethlen 5. osztályos tanulói -  Prikler Dorka Abigél, Tordai Léna és Erdélyi Maja - a felső osztályosok kategóriájában az országos 2. helyezést szerezték meg.

Csorba Emese évek óta sikerrel készíti fel növendékeit a versenyekre, a Vásárhelyi Hírek kérdésére elmondta, minden évben nagyon erős mezőny jön össze az ország minden részéből, az énekesek számára általában a zsoltárok éneklése jelenti a legnagyobb nehézséget.

A bethlenes diákok szintén országos eredményt értek el március 10-én Nyíregyházán, a Református Iskolák Kárpát-medencei Találkozóján rendezett népdaléneklési versenyen.

Prikler Dorka és Tordai Léna, illetve Forrai Fruzsina és Hegyi Bálint duettben egy szabadon választott tájegység népdalcsokorral kategóriájukban országos második helyezettek lettek.

A HLKC serdülő és U11-es csapata nyerő szériában

Amíg a HLKC Felnőtt Csapata bukdácsol az NB I/B-ben, addig a vásárhelyi Leány Kézilabda Klub utánpótlás gárdái országos sikereket aratnak.
Egy vásárhelyi kislány lett a világ legbájosabb gyermeke

Magyar siker gyermekszépségversenyen: a 4 éves hódmezővásárhelyi Nagy Boglárka lett a kategóriájának legjobbja a Little Miss & Mister Galaxy versenyen Bulgáriában.

Kétnapos program a Népkertben. Városkártyával egy alkalommal ingyen sör/virsli a felnőtteknek, ingyen vattacukor és ugrálóvár a gyerekeknek.Részletes pr ogram.
Ifjú látogatók a vásárhelyi laktanyában

A kadétok nem csak a harcjárműveket nézhették meg, hanem bepillantást nyerhettek a vásárhelyi kadétok életébe, a hétköznapjaikba.

Kazinczy-érmes lett a vásárhelyi Szántó Emese
Kazinczy-érmes lett a vásárhelyi Szántó Emese A Kazinczyról elnevezett „Szép Magyar Beszéd” versenyt, amely az eltelt hat évtized során országos mozgalommá vált.