KözéletAhol a lógást is díjazták

2015. május 18., hétfő

Állóképességből, a gyakorlatok végrehajtásáért több diák is ötöst kapott volna a vásárhelyi Laktanya vetélkedőjén. Többen szívesen választanák a katonai pályát.

Pályaorientációs vetélkedőt tartottak a napokban az MH 5. Bocskai István Lövészdandár hódmezővásárhelyi helyőrségében.

A Hódmezővásárhelyi Bajtársi Egyesület, a szegedi Toborzó és Érdekvédelmi Iroda és az MH 5. Bocskai István Lövészdandár Hódmezővásárhelyi Helyőrsége immár harmadik alkalommal rendezte meg a hagyományos pályaorientációs vetélkedőt a katonai pálya iránt érdeklődő 7-8. évfolyamú diákok számára, amelyre összesen 10 csapat nevezett.

A vetélkedő célja az volt, hogy az iskolások megismerjenek katonai feladatokat, bepillantást nyerjenek a laktanya életébe, tájékozódjanak a pályaválasztás egyik lehetőségéről és játékos formában mérjék össze tudásukat, ügyességüket.

Tavaly a Vásárhelyi Hírekben megírtuk, a vetélkedő két részből állt, az első forduló a diákok elméleti tudására épült. A második fordulóban a résztvevőknek öt helyszínen kellett a kijelölt ügyességi feladatokat teljesíteni, amelyre egyenként 10 perc állt rendelkezésre.

A légpuska lövészeten a csapatok tagjai 5-5 lövést adtak le a 15 méterre elhelyezett céltáblára. Az akadálypályánál a résztvevőknek a lehető legrövidebb idő alatt kellett a kijelölt akadályelemeken végighaladni és a kötélhídnál is az volt a cél, hogy a két fa közé kifeszített kötélen minél rövidebb idő alatt másszanak végig a versenyzők. A kézigránát célba dobásánál 5 db kézigránátot kellett a kijelölt távolságra elhajítani. Az utolsó feladat a sebesült szállítás volt, ahol a diákok feladata az volt, hogy egyik társuk sebét szakszerűen lássák el, majd ezután gólyafogással vigyék őt a kijelölt helyre.

A pontok összesítése után a szervezők emléklappal jutalmaztak minden csapatot, a dobogós helyezettek pedig jutalomban és oklevélben részesültek.

„Izgalmas volt, nagyon el lehetett fáradni.” – mondták az első helyen végzett Mártélyi Általános Iskola csapatának tagjai. A versenyben második lett a hódmezővásárhelyi Szent István Általános Iskola, míg a harmadik helyen a szintén vásárhelyi Liszt Ferenc Általános Iskola csapata végzett.

Emlékeztetőül, 2014 -ben Az 1. és 2. helyen a Szent István Általános Iskola csapatai végeztek. A 3. helyezett pedig a Liszt Ferenc Ének-Zenei Általános Iskola csapata lett.

„Katonai szempontból specifikus feladatok voltak, amire célirányosan nem igazán tudtunk iskolai eszközökkel felkészülni, de a tanulók tisztességesen helytálltak, büszke vagyok rájuk!” – fejezte ki örömét Török Renátó az első helyezett mártélyi iskola testnevelő tanára.

VH-MH

SZIN-esedik az előadók névsora

Folyamatosan bővül a fellépők sora. Május 15. és 25. között rendezik Szegeden a Borfesztivált, amelyen lehetőség nyílik a kedvezményes bérlet megvásárlására.
Taekwondo Országos Bajnokság vásárhelyi sikerekkel

Több dobogós helyezés mellett, a látványos elemekkel tarkított zenés csapat formagyakorlatban idén az országos bajnok a Máté Taekwondo csapata lett. Eredményekkel és képekkel!
Majális 2024

Kétnapos program a Népkertben. Városkártyával egy alkalommal ingyen sör/virsli a felnőtteknek, ingyen vattacukor és ugrálóvár a gyerekeknek.Részletes pr ogram.
Ifjú látogatók a vásárhelyi laktanyában

A kadétok nem csak a harcjárműveket nézhették meg, hanem bepillantást nyerhettek a vásárhelyi kadétok életébe, a hétköznapjaikba.

Már nincs messze az 5. hely
Már nincs messze az 5. hely A kérdés az volt a Hódtói Sportcsarnokban, hogy ki játszhat majd az 5. helyért az NB I/B Zöld csoportjában.

Lelkes amatőrök, profi cuccok
Lelkes amatőrök, profi cuccok Április 27-én délelőtt a Hódmezővásárhelyi Rádió Klub börzét rendezett, amelyre több, mint 100 kiállító érkezett az ország több pontjáról.

Szúnyoggyérítés Vásárhelyen
Szúnyoggyérítés Vásárhelyen Elindult a központi szúnyoggyérítés, amelyet évek óta a katasztrófavédelem irányít, de az önkormányzat is végeztet szúnyogírtást, szükség szerint többször is egy szezonban.

Kazinczy-érmes lett a vásárhelyi Szántó Emese
Kazinczy-érmes lett a vásárhelyi Szántó Emese A Kazinczyról elnevezett „Szép Magyar Beszéd” versenyt, amely az eltelt hat évtized során országos mozgalommá vált.

Vásárhelyi lett idén az Év tűzoltója
Vásárhelyi lett idén az Év tűzoltója Április 26-án az Országos Rendőr-főkapitányság székházában a rendőrség és a tűzoltók  védőszentjének napjáról.

Adatgyűjtés applikációkon keresztül: valóban aggódnunk kell?
Adatgyűjtés applikációkon keresztül: valóban aggódnunk kell? A telefonos alkalmazások felhasználói viselkedést követő algoritmusai még mindig kevésbé ismert területnek számítanak.

Családi események Hódmezővásárhelyen 2024
Családi események Hódmezővásárhelyen 2024 2024. 15. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...