Kultúra, oktatásA vers az, amit mondani kell

2017. december 19., kedd
 

Hódmezővásárhelyen a Kányádi Sándor Szavalóverseny december 14-én rendezték meg immár 3. alkalommal.

 

 

 

 

 

 

 

 


„A vers az, amit mondani kell.” – és hogy ez mennyire belső késztetést jelent és nem külső kényszerítő tényezőket, azt bizonyította az a közel 30 fiatal, lányok és fiúk, fiatal hölgyek és fiatalemberek, akik a HSZC Corvin Mátyás Szakgimnázium és Szakközépiskola felhívására jelentkeztek. A verseny megrendezését a Rákóczi Szövetség támogatta anyagilag.

 

Szani Marianna, a HSZC marketing munkatársa elmondása szerint a szavalóversenyen két verssel indultak a versenyzők. A „kötelező” verset a verseny névadójának költeményei közül választhatták a diákok. A másik vers kiválasztásánál azt tűzték ki célul, hogy mai magyar alkotók művei között keresgéljenek a diákok és felkészítőik. Azt remélték ettől, hogy a diákok közelebb kerülnek a ma irodalmához.

A versenyre 29 fő nevezett 4 kategóriában. A zsűri tagjai: Benkő Brigitta, a Bessenyei  Ferenc Művelődési Központ  amatőr színjátszó körének vezetője, Szabó Szilvia színésznő, az Impro Stúdió elnöke  és Varga Norbert, a Szegedi Egyetemi Színpad művészeti vezetője voltak.

 

A versenyzők először a választott Kányádi Sándor-verset, majd rövid szünet után a szabadon választott verset adták elő.

Sokféle költeményt hallhattak, komolyat, vidámat, játékosat ismert és kevésbé ismert szerzőktől egyaránt, Kis Dominika Eleonóra pedig saját versét adta elő.

 

Helyezések:


I. kategória : 6-8. évfolyam

                1. Lantos Barnabás (Bethlen Gábor Református Gimnázium;

felkészítő tanára: Szabó Ildikó)

                2. Török Beáta (Varga Tamás Általános Iskola

                                                                              felkészítő tanára: Vicsainé Kabók Ibolya)

                3. Borbás Gabriella (Klauzál Gábor Általános Iskola

                                                                              felkészítő tanára: Vincze Éva)

 

II. kategória: 9-10. évfolyam

1. Faur Kata Emese (Boros Sámuel Szakgimnázium, Szentes

felkészítő tanára: Fári Mónika)

2. Horváth-Varga Péter (Zsoldos Ferenc Szakgimnázium, Szentes

felkészítő tanára:Molnár Szilvia)

3. Bíró Ivett (Német László Gimnázium

felkészítő tanára: Győri Éva)

                3. Tóthpál Eszter (Csiky Gergely Főgimnázium, Arad

                                                                              felkészítő tanára: Rudolf Ágnes)

 

III. kategória: 11-12. évfolyam

1. Mogyorósi Lili (Zsoldos Ferenc Szakgimnázium

                                                                              felkészítő tanára: Molnár Szilvia)

                2. Kovács Vivien (Bethlen Gábor Református Gimnázium

                                                                              felkészítő tanára: Simon Ferenc)

                2. Méreg Molli (Návay Lajos Szakgimnázium, Makó

                                                                              felkészítő tanára: dr. Szabó Tibor)

                3. Botka Gerda (Bethlen Gábor Református Gimnázium

                                                                              felkészítő tanára: Simon Ferenc)

 

IV. kategória: 13-14. évfolyam

1. Novák Vivien (Eötvös József Szakgimnázium

                                                                              felkészítő tanára: Földesiné Laurinyecz Mária)

                2. Luncz Lili (Návay Lajos Szakgimnázium, Makó

                                                                              felkészítő tanára: dr. Szabó Tibor)

                3. Borda Ágnes Fanni (Corvin Mátyás Szakgimnázium

                                                                              felkészítő tanára: Gojdárné Száraz Nagy Mária)

 

Olvassa el ezt is!

Fiatalkorú kerékpártolvaj Vásárhelyen

Fiatalkorú kerékpártolvaj Vásárhelyen

Lassan a vásárhelyi kerékpártolvajok megértik, hogy nem érdemes kétkerekűt lopni. Igaz most nem órákon, hanem öt napon belül kapták el a rendőrök.
Vásárhelyi segítséggel kész az új egyházi óvoda Mezőváriban

Vásárhelyi segítséggel kész az új egyházi óvoda Mezőváriban

A Vásárhelyen nehézkesen haladt gyűjtésbe milliókkal szálltak be a helyi vállalkozások, cégek, de a kormány is besegített.
Alakul a fesztivál menetrend

Alakul a fesztivál menetrend

A 2026-ban négy naposra bővült szegedi rendezvény célja, hogy egyedülálló hangulatú időutazásra hívja a látogatókat.
Orbán Viktor Vásárhelyen

Orbán Viktor Vásárhelyen

A rendezvény előtt egy helyi Békemenet indult a Népkerttől majd onnan érkeztek meg az országjárás helyszínéül szolgáló Bessenyei Ferenc Művelődési Központ elé.
 

És ezt már olvasta?

Földesi Zoltán magyar bajnok lett
Földesi Zoltán magyar bajnok lett A hódmezővásárhelyi ITF Taekwon-do csapat versenyzője a serdülő -60 kg-os kategóriában magyar bajnoki címet szerzett
 
Kevés esély maradt a felsőházi rájátszásra
Kevés esély maradt a felsőházi rájátszásra A Dunaharaszti ellen játszotta utolsó hazai mérkőzését az NB I/B Zöld csoportjának alapszakaszában a Vásárhelyi Kosársuli. 
 
Három Bach koncert Vásárhelyen
Három Bach koncert Vásárhelyen A Szentháromság-templomban, a Református Ótemplomban és az ótemplomi gyülekezeti teremben is rendeznek Bach-koncertet márciusban.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026 2026. 11. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 
Kapu Tibor Vásárhelyen
Kapu Tibor Vásárhelyen Március 17-én a második magyar űrhajós volt a vendége a hódmezővásárhelyi Szent István Általános Iskolának. Találkozott a vásárhelyi polgármesterrel is.
 
Kiállítás a Nagy Sándor utcai Kerámia Központban
Kiállítás a Nagy Sándor utcai Kerámia Központban A Wartha Vince-diplomadíjat elnyerő keramikusművészek alkotásaiból nyílik kiállítás a Nemzetközi Kerámia Központban.
 
Kitüntetések 2026 - Vásárhelyen
Kitüntetések 2026 - Vásárhelyen Március 15-én díszközgyűlésen adták át Hódmezővásárhely kitüntetéseit, elismeréseit.