SportA végére elfogyott az erő és a koncentráció

2018. december 10., hétfő

A végére elfogyott az erő és a koncentráció

Borítékolható volt, hogy nagyon nehéz meccs vár a vásárhelyi csapatra a Békéscsaba U21 gárdája ellen az NBII őszi zárófordulójában.

Fotó: Blaskovics Tibor

Dekoncentráltan, álmosan kezdtek, amit a vendégcsapat könyörtelenül kihasznált. Főként erős átlövőikkel nem tudtak mit kezdeni, akik gyakorlatilag szétlőtték a HLKC kapuját 8-9 méterről, így 10 perc után már-már reménytelennek tűnt a helyzetük.

Aztán varázsütésre szinte minden megváltozott, szép lassan elkezdték faragni hátrányukat. Egy-két fontos védés, felkeményedő védekezés határozott faultokkal, gyors támadásbefejezések…ez pont elég volt ahhoz, hogy előbb ledolgozzák a hátrányukat, majd a 24. percben Becsei góljával már a HLKC vezessen (14-13).

Szinte eksztázisban játszottak ekkor, és valljuk be nagyon jól jött a Blue Front támogatása is. Parádés 20 percet produkálva, 14-3 arányban hozták a félidő második felét, így 3 gólos előnnyel mentek a pihenőre (18-15)

A folytatásban sokáig nem változott a játék képe, felváltva estek a gólok, így a vásárhelyiek sikerrel őrizték 3-4 gólos előnyüket. A félidő derekán aztán a fáradtság jelei mutatkoztak, egyre több hiba és eladott labda csúszott a játékukba. A jól küzdő csabaiak egyre közelebb kerültek, néhány fontos védéssel azonban sokáig tartani tudták szűk vezetésüket. A sok hiba sajnos a végjátékban megbosszulta magát, szemmel láthatóan hiányzott a csapatból egy igazi vezér, aki fazont szabott volna az egyre inkább széteső és kapkodó játékuknak. A Békéscsaba a hajrában átvette a vezetést, és hiába hárított Áncsán az utolsó percben büntetőt, nem sikerült a meccset döntetlenre menteni.

Hódmezővásárhelyi LKC – EUbility Group Békéscsabai ENKSE U21 27-28 (18-15)

NBII Dél-keleti csoport – 11. forduló

Balogh Imsi Sportaréna – 150 néző

Játékvezetők: Kapás Krisztián, Palásti László
Versenybíró: Medvegy Péter

HLKC: Ádász – Török 3, Nagy 9, Lukács, Szabó 2, Székesi, Blaskovics 2, Cs: Áncsán (k), Horváth 2, Klemm 2, Becsei 6, Kandó 1, Kovács, Bálint, Ötvös, Balogh

Dankó Ervin vezetőedző: “Nagyon rosszul kezdtük a mérkőzést. Minden energiánkat mozgósítva sikerült 7 gólos hátrányból felállni és fordítani. A végére sajnos elfogyott az erőnk és a koncentrációnk!”

Ezzel a vereséggel nagyon nehéz helyzetbe hozta magát a vásárhelyi csapat, hiszen 4 gólos hátrányba kerültek a tabellát vezető Gyulával szemben a tavaszi szezon előtt, amit 2019. február 17.-én hazai pályán a Mezőtúr ellen kezdik.

Forrás: HLKC

Tartósan a tabella élén a Kosársuli

Az NB I/B Zöld csoportjában a 11. fordulóján a jó formában lévő együttes a győzelemért lépett pályára a Mercedes Kosárlabda Akadémia csodás pályáján.
Len-in mánia középiskolások szemével

A Len-in mánia kiállítással ismerkedtek a Gregus Máté Szakközépiskola diákjai, akik maguk is megmutatták, milyen vizuális tartalommal lehet megtölteni Lenin portréját. Képekkel.
Tömeg, jó hangulat - igazi majális fíling

A cikk címét az április 30-án délután, este kilátogatóktól idéztük. A régi időket idézte a vásárhelyi önkormányzat által szervezett Népkert majálisa. Képekkel.
12 mérkőzés 12 győzelem

Az Atomerőmű SE U23 elleni hazai bajnokival zárta az NB I/B Zöld csoportjának alapszakaszát a Vásárhelyi Kosársuli március 31-én este.

Már nincs messze az 5. hely
Már nincs messze az 5. hely A kérdés az volt a Hódtói Sportcsarnokban, hogy ki játszhat majd az 5. helyért az NB I/B Zöld csoportjában.

Lelkes amatőrök, profi cuccok
Lelkes amatőrök, profi cuccok Április 27-én délelőtt a Hódmezővásárhelyi Rádió Klub börzét rendezett, amelyre több, mint 100 kiállító érkezett az ország több pontjáról.

Szúnyoggyérítés Vásárhelyen
Szúnyoggyérítés Vásárhelyen Elindult a központi szúnyoggyérítés, amelyet évek óta a katasztrófavédelem irányít, de az önkormányzat is végeztet szúnyogírtást, szükség szerint többször is egy szezonban.

Kazinczy-érmes lett a vásárhelyi Szántó Emese
Kazinczy-érmes lett a vásárhelyi Szántó Emese A Kazinczyról elnevezett „Szép Magyar Beszéd” versenyt, amely az eltelt hat évtized során országos mozgalommá vált.