SportA vártnál könnyebb győzelem

2014. január 27., hétfő

Lényegében a papírforma érvényesült, pedig a pénteken alaposan megerősödött Óbuda akár nyerhetett volna. Az ijedtség azonban mozgósította a vásárhelyiek minden tartalék erejét, és helyenként egészen jó játékkal biztosan hozták a kötelezőt.

Fotók: Berei Béla (VH© )

Először hiányzott ebben a szezonban a kezdőből Vas Péter, a csapatkapitány. A kiváló játékos (Szilágyival együtt) egész héten beteg volt, és kórházi kezelésben is részesültek. Az ellenfél kezdőötösében viszont ott volt a két "A" csoportos múlttal rendelkező pénteken átigazolt játékos, Krasznai és az ex-vásárhelyi Kováts. A kezdés a vendégeknek sikerült jobban, de a védekezés javításával (no meg Czibere extra kosaraival) a hazaiaknál volt az előny a negyed végén.

A második tízpercben többet hibáztak támadásban Nyilasék, de indulásokból Mócsai szórta a kosarakat, és a centerek is eredményesek voltak. Sokat cserélt a Vásárhely, és mindenki helyt állt. A szünetig néhány rossz átadás miatt sajnos  a 14 pontos előny tízre csökkent.

A harmadik negyed szenzációs volt! Egészen jó védekezéssel és látványos támadásokkal 31 pontot dobott a Kosársuli, 25-re növelve előnyét. Ebben a tíz percben mind a kilenc pályára lépett vásárhelyi játékos betalált. Az Óbuda hiába próbálkozott mindenféle védekezéssel, egyszerűen nem volt ellenszere a hazai kosarak megakadályozására.

Az utolsó játékrészben a cserejátékosok is remekül helytálltak, és csak azért nem lett még több a különbség, mert a vendégek kaptak egy csomó ajándék büntetődobási lehetőséget amivel élni is tudtak. Czibere Zoltán, a meccs hőse az utolsó másodpercben tette föl a koronát szereplésére, amikor az ötödik triplájával elérte a csapat a 100. pontot.

EnterHód Vásárhelyi KS - Óbudai Kaszások 100-70 (26-19, 19-16, 31-15, 24-19)

NB I/B- felnőtt mérkőzés

Hódtói Sportcsarnok, 300 néző - vezette: Gergely, Torzsa, Borgula

Kosársuli: Vejinovics 2, CZIBERE 24/15, NYILAS 7/3, VARGA 14, GRUDA 11,

csere - KUKLA 12/3, Vas 5/3, MÓCSAI 12, Rostás I. 6, Szilágyi 1, Rostás G. 5, Horgos T. 1.

edzők: dr. Elek András és Utasi Gábor

dr. Elek András edző:  "A pénteki átigazolások hírére megrémültünk, de ijedtünkben jól összekaptuk magunkat. Ez volt a 2013-14-es bajnokságban az első olyan meccsünk, amikor mindenki jól játszott. Végre egyszer én is örömmel ittam meg meccs után a sörömet..."

Forrás: EnterHód Vásárhelyi Kosársuli SE

Újabb rezsicsökkentés: először a gáz lesz olcsóbb

A harmadik rezsicsökkentéssel elsőként, még a tavasszal a gáz ára csökkenhet, a villamos energia és a távhő pedig valószínűleg később, eltérő időpontban lesz olcsóbb.
Halálos baleset Vásárhelytől 10 kilométerre

Szentes felé a 45-ös számú főúton, Vásárhelytől nem messze, két autó ütközésekor életét vesztette egy középkorú nő.

A szezon meccsének is beillő találkozó volt

Kétszeri hosszabbításba torkolló mérkőzést játszott egymással a Vásárhelyi Kosársuli és a Veszprém április 11-én este a Hódtói Sportcsarnokban.

Átadták a XXXI. Alföldi Állattenyésztési és Mezőgazda Napok kiállítói részére meghirdetett elismeréseket. A háromnapos rendezvényen 220 kiállító lesz.

Az egészséges bőr, haj, köröm a táplálkozással kezdődik
Az egészséges bőr, haj, köröm a táplálkozással kezdődik Sokan a krémektől várják a csodát, pedig a bőr mégiscsak belülről épül: sejtjei a véráramon keresztül kapják a szükséges anyagokat, tehát szoros kapcsolatban van a vér- és nyirokkeringéssel, a belső szervekkel, az idegrendszerrel.