SportA szorzás még nem megy, de sáncolni már tudnak

2016. november 28., hétfő

A szorzás még nem megy, de sáncolni már tudnak

Nem lehet elég korán kezdeni, vallja Tőkés János edző, aki a sakktanítási elve szerint a keze alá kerülő ifjú sakkpalántákat - a tudósításokból is láthatóan - pillanatok alatt „bedobja a mélyvízbe.”

Vagyis hagyja, hogy a gyerekek megízleljék a versenyek izgalmát, sajátos hangulatát. Legutóbb például (november 2. és 6. között) olyan 6 tagú csapat nevezett be a Magyar Nemzeti Gyermek és Ifjúsági Sakkbajnokságba, amelynek összéletkora 51 év volt.

Hajdúböszörményben rendezett bajnokságon egyébként először vett részt vásárhelyi sakkcsapat és messze a legfiatalabb team volt a 14 együttest felvonultató mezőnyben. Ennek megfelelően csak a tisztes helytállás lehetett a cél. A csapat tagjai táblasorrendben: Márkus Molli Amina, Molnár Orsolya, Herczeg Zsófia, Herczeg Viktória, Molnár Mihály, Szép Kristóf Csaba voltak.

Bár az utolsó négy táblán – tapasztalatszerzés gyanánt – csupán 8 pontot szereztek fiataljaink, de az első két táblán nehéz ellenfelek ellen Márkus Molli (5,0p.) és Molnár Orsi (4,5p.) igencsak kitettek magukért, hiszen összesen 9,5 pontot szereztek a csapatnak.

Ezzel a teljesítményükkel a legjobb tábladíjasok sorrendjében a 4., illetve a 7. helyen végeztek, a lányok összevetésében pedig 1. és 3.helyen zártak. A csapat összesítésben 6 vereséggel 1 győzelemmel és 1 döntetlennel a tarsolyukban a 13. helyen végeztek.

November 26-án Kecskeméten az érdekes nevű Három Gúnár Gyermekversenyen a Pákozdys fiatalok igazán ki tettek magukért, hiszen több dobogós helyet szereztek a különböző korcsoportokban.

Lovászi Szabolcs és Márkus Molli korukhoz képest egy korcsoporttal feljebb indultak, Molnár Orsolya és Herczeg Viktória a fiúkkal együtt versenyezve, azokat megelőzve abszolút győztes lett.

Herczeg Zsófia pedig 6 éves óvodásként nővére mögött végzett a 2. helyen a 8 év alatti lányok kategóriájában.