SportA szezon második veresége

2016. december 3., szombat

A szezon második veresége

A harmadik negyedig magabiztosan vezetett, de végül kikapott az újonc Nagykőrös otthonában a tartalékos Vásárhelyi Kosársuli. A Pest megyei alakulat szenzációs második félidővel aratott meglepetés győzelmet.

Fotó: Kocsis Alíz

Elég lassan kapták el a fonatal a gárdák, 4 perccel a feldobás után csak 2-4 állt az eredményjelzőn. Ezután azonban beindult a Genal és Nemes nélkül felálló Vásárhely: Szabó vezetésével 11 pontos vezetést szereztek. Átmenetileg ébredezni látszottak a Sólymok, de ez csak arra volt elég, hogy ne nőjön a különbség a kisszünetig.

A második játékrészt az első 10 percben is villogó Kelemen triplája nyitotta, akit Varga hozott helyzetbe nagyszerű érzékkel. (16-31) Ekkor még jobban felgyorsultak az események, a padról visszaálló Szabó is besegített fiatal társának, és még jobban eltávolodtak ellenfelüktől. Ám ébredezni látszottak a hazaiak, akik magukhoz vették a kezdeményezést négyet faragva 17 pontos hátrányukból, sőt átmenetileg 10-en belülre kerültek. Elsősorban Tóth Viktor és Molnár Miklós volt elemében náluk.

Az első félidőben 57 pontot termelt a Hódmezővásárhely, ami bizakodásra adott okot, hiszen például Egerben úgy tudtak nyerni, hogy egész meccs alatt 68-at szereztek. Mindössze további 5 minutumra volt szükség ahhoz, hogy ezt a küszöböt ismét átlépjék Utasi Gábor fiai. A Nagykőrös viszont nem adta fel, Kovács két, és Molnár további egy hármasa után már 69-63-ra zárkóztak föl. A Pest megyeiek tovább pörögtek és 25-16-os periódust produkálva két kosáron belülre kerültek az utolsó felvonásra.

Két perces gólcsend jelezte, hogy mindkét gárda idegesen kezdte az utolsó 10 percet, a gólcsendet Rosdtás Imre büntetője törte meg. (69-74) Tovább robogott a nagykőrösi együttes, kihasználva a Rostás Gábor faultja utáni büntetőket, valamint Kelemen technikaiját egy pontra közelítették meg ellenfelüket, majd Molnár közelijével fordítottak. 3 perc volt hátra, amikor már 5 ponttal jártak a vendégek előtt, a már 20 fölött járó Molnár és Tóth szállította a pontjaikat, ezzel megpecsételve a Kosársuli sorsát. A nem teljes sorával felálló Vásárhely az első félidőt magabiztosan megnyerve, az utolsó 20 percben rossz védekezést produkálva, és elfogyva gyűjtötte be szezonbeli második vereségét.

Nagykőrösi Sólymok KSE - Vásárhelyi Kosársuli SE 94-88 (16-28, 28-29, 25-16, 25-15)

NBI B csoportos kosárlabda mérkőzés. Vezette: dr. Mészáros B., Kapusi G. és Lengyel Á.
Nagykőrös, Kossuth L. Általános Iskola, 150 néző.
Kosársuli: SZABÓ 27/3, KELEMEN 14/6, ROSTÁS I. 16/3, Pavlovic 9, Vas 12/6.
Csere: Varga Z. 6/3, Béres 2, Rostás G. 2.
Edző: Utasi Gábor

Utasi Gábor: “Sajnos az első félidőben megszerzett előnyünket nem sikerült megtartani. A 20 támadólepattanójukat nem lehetett kompenzálni, nagyon hiányoztak a centereink a játékból. Gratulálok a nagykőrösieknek.”

A Hódmezővásárhely jövő szombaton a DEAC ellen javíthat a Hepp-kupában.

Forrás: Kosársuli

Micimackó nem tehet róla!

Ilyen időben szívesen kortyolgatunk forró teát, ám kellemetlen tüneteket is tapasztalhatnak, azok akik virágporra allergiásak és mézet fogyasztanak.

Taroltak a lisztesek a Városi Diákolimpián

12. éve rendezik meg a Városi Asztalitenisz Diákolimpiát amelynek hosszú évek óta a Liszt Ferenc Ének-Zenei Általános Iskola ad otthont. Eredményekkel és képekkel!

Már több, mint félszáz fellépő ismert az idei nyárzáró buli előadói közül. Ne feledjük: augusztus 28-31, Szegedi Partfürdő.

Az egészséges bőr, haj, köröm a táplálkozással kezdődik
Az egészséges bőr, haj, köröm a táplálkozással kezdődik Sokan a krémektől várják a csodát, pedig a bőr mégiscsak belülről épül: sejtjei a véráramon keresztül kapják a szükséges anyagokat, tehát szoros kapcsolatban van a vér- és nyirokkeringéssel, a belső szervekkel, az idegrendszerrel.

A szezon meccsének is beillő találkozó volt
A szezon meccsének is beillő találkozó volt Kétszeri hosszabbításba torkolló mérkőzést játszott egymással a Vásárhelyi Kosársuli és a Veszprém április 11-én este a Hódtói Sportcsarnokban.