SportA szezon 11. sikere

2015. január 30., péntek

A szezon 11. sikere

Izgalmas és fordulatos találkozón győzött a Vásárhelyi Kosársuli Egerben. A kék-sárgák a szezon legjobb büntetőzésével, a sérült Vas Péter nélkül zsebelték be 11. győzelmüket az NBI/B csoportos bajnokságban.

A mérkőzésen fantasztikus produkciót nyújtó Varga Dániel 26 pontot jegyzett, mindössze 3(!) elhibázott dobással, de Nyilas és Czibere is óriásit játszott. Jövő szombaton az Óbudai Kaszások érkeznek a Hódtói Sportcsarnokba.

Alaposan bekezdett a Kosársuli, alig 3 perc után 2-12 állt az eredményjelzőn, a sok nagy harcot megélt Nyilas vitte a prímet. Ezért gyorsan kikérte az első idejét az Eger, azonban ez sem segített nekik, a negyed végén már 14 volt a különbség, amiben kulcsszerepe volt a vendégek 8/7-es büntetőmutatójának.

Lassan indult be a pontgyártás a második felvonásban, de Gruda közelijével tovább tudta növelni vezetését a Vásárhely. Ekkor úgy tűnt állóháború alakul ki a pályán, percekig senki sem talált be, majd újra a büntetőké lett a főszerep, mindkét gárda abból gyűjtögetett. (15-29) A nagyszünet előtt Vejinovics egy triplával, míg Varga közelijével tette egyértelművé, hogy győzelemmel akarnak hazamenni. A Heves megyeik Máté hármasaival próbálták tartani a lépést, több-kevesebb sikerrel.

22 pont volt Mócsaiék előnye a nagyszünet után, gólínséges időszak következett, de beindult az Eger, és Máté zsákolása után már csak 14 volt a hátrányuk. (40-54) Sőt Tóth és Varga Imre kosarai után 10-en belül kerültek. Időt kért dr. Elek András, ennek ellenére folytatódott a vesszőfutás, sőt az egri főiskolások Frey kettesével már lőtávon belül kerültek.(60-66)

Czibere parádéval vált biztosabbá a vendégvezetés, rögtön kétszer talált be az utolsó tíz perc elején a hármas vonal mögül. (62-72) Mátéval szemben viszont továbbra sem volt ellenszere Kelemenéknek, az irányító már 24 pontnál járt ebben az időszakban, mellette Tóth termelt szintén igen lelkesen. A negyed derekán minden előjel nélkül megtorpant az EKF-Eger-KOK SE, sőt Varga Dániel újabb hibátlan büntetődobásai és Czibere ziccere után 66-81-et mutatott az eredményjelző. Az utolsó négy percben nem volt lényeges változás, így a Vásárhelyi Kosársuli begyűjtötte 11. sikerét a 2014-15-ös szezonban.

EKF-Eger-KOK SE - Vásárhelyi Kosársuli 81-97 (12-26, 15 23, 33 17, 21-31)

NBI B csoport alapszakasz. Eger, Eszterházy Károly Főiskola, 50 néző.

Vezette: Balogh Gy., Kisházi B. és Bács Cs.

Kosársuli: VEJINOVICS 14/6, Rostás I. 8, Mócsai -, NYILAS 20/9, VARGA 26.

Csere: CZIBERE 16/9, KELEMEN 8/3, Gruda 2, Genal 3.

Edző: dr. Elek András és Utasi Gábor

Dr. Elek András: „Végre egyszer elégedett vagyok, mert korrigálni tudtuk a harmadik negyedben elkövetett hibáinkat. Ráadásul fontos győzelmet arattunk egy jól felépített, hazai pályán veszélyes ellenféllel szemben.”

Forrás: Vásárhelyi Kosársuli

Egy lehangoló tanulmány

A mai 15-29 évesek életmódja, élethelyzete régiónként alapvetően eltérő. A dél-alföldi régióban éles a gazdasági és szociális helyzetbeli különbség.
Milliárdos ÁFA csalás körvonalazódik

Webáruház, köztük feltételezhetően egy Hódmezővásárhelyen is üzletet működtető cég került a NAV látókörébe. Száz helyszínen nyomoztak. 13 ember őrizetbe vettek.
Ennivaló receptjeink! - A szeszélyes április süteménye

Április első napja nagy meleget hozott, de még vissazatér a hűvös idő, vagyis a szeszélyességét bizonyító áprilishoz egy finom sütemény receptjével csatlakozunk.

Halálra gázolt egy embert a vonat

Vásárhely és Mindszent között a hétfő délelőtti órákban helyre állt a vonatközlekedés. A helyszínelést befejezték.

Deja Vu Fesztivál 2024 - Alakul a fellépők névsora
Deja Vu Fesztivál 2024 - Alakul a fellépők névsora Június 6-7-8-án, Szegeden az Újszegedi Partfürdőre ismét érkezik az ország legnagyobb időutazása, a Deja Vu Fesztivál

Kosarakban gazdag meccs volt
Kosarakban gazdag meccs volt Április 21-én este a Dunaharaszti otthonában lépett pályára a Vásárhelyi Kosársuli az NB I/B Zöld csoport 5-8. helyéért zajló küzdelmeinek első meccsén.

Majális 2024
Majális 2024 Kétnapos program a Népkertben. Városkártyával egy alkalommal ingyen sör/virsli a felnőtteknek, ingyen vattacukor és ugrálóvár a gyerekeknek.Részletes pr ogram.

A Stars Of Hope újabb országos sikere
A Stars Of Hope újabb országos sikere Április 20-án Budapesten, az Erzsébet Ligeti Színházban rendezték meg a XXXIII. Junior Táncművészeti Fesztivál döntőjét.

Családi események Hódmezővásárhelyen 2024
Családi események Hódmezővásárhelyen 2024 2024. 14. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...

Díjazták az Alföldi Állattenyésztési és Mezőgazda Napok kiállítóit
Díjazták az Alföldi Állattenyésztési és Mezőgazda Napok kiállítóit Átadták a XXXI. Alföldi Állattenyésztési és Mezőgazda Napok kiállítói részére meghirdetett elismeréseket. A háromnapos rendezvényen 220 kiállító lesz.

Április 16. - A holokauszt magyar áldozatainak emléknapja

A vásárhelyi zsinagóga órája mind a mai napig azt az időpontot, 10 óra 10 percet mutatja, amikor 1944. június 16-án elhurcoltak a városból 737 zsidó polgárt.