SportA mérleg: 14 HSÚVC arany

2018. november 19., hétfő

A mérleg: 14 HSÚVC arany

Minden szempontból rekordot döntött az országos bajnokság a Gyarmati Dezső Sportuszodában. A VII. Fedett Pályás Nyílt Szenior Úszó Országos Bajnokságot, egyben a XV. Nemzetközi Szenior Úszóversenyt rendezte meg november 17-én és 18-án a HSÚVC.

5 ország, 53 egyesület, 350 sportoló, összesen 1500-nál is több rajt – ezekkel a számokkal lehet összesíteni a viadalt, amely minden idők legnagyobb létszámú szenior ob-ja volt.

A legfiatalabb úszó 25, a legidősebb 91 évesen ugrott medencébe, ki érmes célokkal, ki pedig csak azért, hogy megmérettesse, leküzdje, felülmúlja magát a sportág szeretetének szellemében. Volt, akit úgy kellett felsegíteni a rajtkőre, ám hihetetlen erőről tanúbizonyságot téve leúszta a távot.

A kiosztott érmeket tekintve 25 jutott a HSÚVC-nek, ebből 14 arany – a legeredményesebb Nagy Enikő lett a maga nyolc bajnoki címével. Nyert az Európa-bajnok Szabó Tamás is 50, valamint 100 méter mellen, de egytől-egyig mindenkit ki lehet emelni teljesítménye miatt.

Kun Attila: 10. hely, 50 méter gyors

Nagy Enikő: 1. hely, 50 méter mell, 50 méter pillangó, 400 méter gyors, 100 méter mell, 50 méter gyors, 50 méter hát, 200 méter vegyes és 100 méter gyors; 2. hely, 100 méter hát

Nagy Gergely: 1. hely, 50 méter mell

Szabó Tamás: 1. hely, 50 méter mell és 100 méter mell

Tóth László: 3. hely, 800 méter gyors, 200 méter hát és 200 méter vegyes; 4. hely, 50 méter pillangó

Vargáné Dezső Mária: 6. hely, 50 méter gyors

Wéber Vanda: 3. hely, 50 méter gyors és 50 méter hát

Zenke József: 4. hely, 50 méter pillangó; 2. hely, 100 méter pillangó

4×50-es női gyorsváltó (Bakony-Sallai Ágnes, Sallai Krisztina, Galgóczi Krisztina, Szél Friderika): 1. hely

Forrás: Nagy Benjámin - HSUVC
VH

A tabella élén a Kosársuli

Valódi derbire készült a vásárhelyi csapat, hisz a mérkőzést megelőzően a vendéglátó a...
A korizás egyelőre jegelve

Már csak víz és hideg idő kell és idén télen is lehet korizni a Kossuth téren. A két feltétel...

Ismét Platán Hét a Varga Tamás iskolában
Ismét Platán Hét a Varga Tamás iskolában A 2001 óta hagyománnyá vált egy olyan rendhagyó programsorozat az iskolában, ahol bemutatják tevékenységeik sokszínűségét.

Kint a hó - bent a játék záporozott hazai győzelemmel
Kint a hó - bent a játék záporozott hazai győzelemmel Az NB I/B Zöld csoportjának 12. fordulóján a bajnokság két legjobb formában lévő csapata csapott össze egymással.