GazdaságA Megye átveszi a Szivárvány Otthont

2010. december 11., szombat
 
A Megye átveszi a Szivárvány Otthont

Dr. Lázár János azért fordult a Csongrád Megyei Közgyűlés elnökéhez, mert a Szivárvány Szakosított Szociális Otthon 116 ellátottjának 96 %-a Csongrád megyei lakos, ugyanakkor a döntő többsége, közel 70 százalékuk nem a hódmezővásárhelyi kistérségből érkezett.

 

A Hódmezővásárhelyi Többcélú Kistérségi Társulás elnöke, Dr. Lázár János polgármester a 2010. november 15- én kelt levelében arról tájékoztatta a Csongrád Megyei Közgyűlés elnökét, hogy a Hódmezővásárhelyi Többcélú Kistérségi Társulás Kapcsolat Központ által működtetett Szivárvány Szakosított Szociális Otthon fenntartását 2011. január 1-jétől nem vállalja. A Csongrád Megyei Közgyűlés december 10-i ülésén elfogadta a javaslatot, ezzel jövő évtől a megye fenntartásába kerül az intézmény. Bálint Gabriella, a Hódmezővásárhelyi Többcélú Kistérségi Társulás Kapcsolat Központ főigazgatója portálunknak adott interjúban elmondta, a Szociális Otthon átadása egy profiltisztítási folyamat része. Dr. Lázár János azért fordult a Csongrád Megyei Közgyűlés elnökéhez, mert a Szivárvány Szakosított Szociális Otthon 116 ellátottjának 96 % Csongrád megyei lakos, ugyanakkor a döntő többsége, közel 70 százalékuk nem a hódmezővásárhelyi kistérségből érkezett, továbbá a Csongrád Megyei Önkormányzat számos hasonló profilú intézményt tart fenn, így célszerűségi, illetve szakmai szempontok egyaránt indokolják, hogy ez az intézmény a megyei önkormányzat, mint fenntartó kezébe kerüljön át. A főigazgató az épület tulajdonjogával kapcsolatos kérdésünkre leszögezte, az épület a város tulajdonában marad. Az fel sem merült, hogy a 2000-ben épült korszerű, minden szempontból megfelelő, akadálymentesített Klauzál utcai épület tulajdonjogában változás lenne.

Az Otthon tényleges átadásához a Csongrád Megyei Önkormányzattal, a  Hódmezővásárhelyi Többcélú Kistérségi Társulással és városunk Önkormányzatával jogi és pénzügyi kérdésekben kell egyeztetni, majd a megállapodás-tervezetet beterjesztik a januári Megyei Közgyűlés elé.

 

Olvassa el ezt is!

Családi események Hódmezővásárhelyen 2026

Családi események Hódmezővásárhelyen 2026

2026. 34. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
Vásárhelyen született Antal Imre

Vásárhelyen született Antal Imre

Július 31-én lenne kilencvenegy éves Antal Imre Erkel Ferenc-díjas zongoraművész, műsorvezető, showman, az elmúlt évtizedek egyik népszerű tévés személyisége.
Befürödhetünk a szökőkutakkal

Befürödhetünk a szökőkutakkal

A napokban várható kánikula miatt a szülőknek érdemes jobban figyelni a szökőkutainkra, amelyeket eredetileg nem fürdésre tervezték.
AI-digitalizáció egy vásárhelyi vállalkozás mindennapjaiban

AI-digitalizáció egy vásárhelyi vállalkozás mindennapjaiban

Még mindig gyakran találkozni azzal a tévhittel, hogy a mesterséges intelligencia elsősorban a nagy technológiai vállalatok kiváltsága.
 

És ezt már olvasta?

...és beindult idén is!
...és beindult idén is! Idén is beindult a SZIN, ha az első napon nem is telt házzal, de nagyon jó hangulatban. A nyitónapon készült fotóink is ezt bizonyítják.
 
Méltó emlék a jövő nemzedékei számára is
Méltó emlék a jövő nemzedékei számára is

Hódmezővásárhelyen augusztus 20-án délelőtt a hagyományoknak megfelelően ünnepséget rendeztek a Szent István téren.

 
Vajon lesz megoldás?
Vajon lesz megoldás? Az agrár- és élelmiszergazdasági miniszter segítségét kérte Márki-Zay Péter polgármester az ATEV Fehérjefeldolgozó Zrt. bűzterhelése miatt.
 
Borfesztivál Hódmezővásárhelyen 2026
Borfesztivál Hódmezővásárhelyen 2026 Augusztus 20-a, I. István király 1083-as szentté avatására és a magyar államalapításra emlékezik. A mindig többnapos ünnephez borfesztiválok, kulturális események egész sora kapcsolódik. 
 
A roma holokauszra emlékeztek
A roma holokauszra emlékeztek Augusztus 2-án a roma holokauszt áldozataira emlékezve, a vásárhelyi zsinagóga falán elhelyezett emléktábláná koszorúzás volt.
 
Tanévi menetrend 2026/2027
Tanévi menetrend 2026/2027 Mi várható a 2026/2027-es tanévre vonatkozó oktatási rend esetében, részletes menetrend, amely a tanítási szünetek idejét is tartalmazza.
 
Tűz volt Batidán
Tűz volt Batidán Július 26-án délelőtt nagy területen égett az aljnövényzet, a gaz Hódmezővásárhely batidai településrészén, a Vásárhelyi utcánál.