SportA lendület még várat magára

2017. szeptember 3., vasárnap

A lendület még várat magára

Nem alakul jól a HFC eddigi szezonja, a múlt héten Mórahalomtól kaptak ki, szeptember 2-án pedig a hazai pálya egy döntetlenre volt elég.

Az előző fordulóban második Csongrád megyei rangadóját vívta az NB III-ban szereplő Hódmezővásárhelyi FC. A mórahalmi túra, azonban távolról sem a tervek szerint alakult a kék-sárgák számára. Egy gyorsan bekapott gól pecsételte meg a csapat sorsát, végül pedig a hazaiak sima győzelmet arattak.

„Már a mérkőzés elején gyorsan gólt kaptunk, ahogy a Makó ellen is. Nekünk ez szokatlan helyzet, mivel a tavalyi szezon során erre nem igazán volt példa. A gól után sikerült egy-két lehetőséget kialakítanunk, ezeket viszont nem tudtuk értékesíteni. A második félidőben megpróbáltunk legalább kiegyenlíteni, de a Mórahalom szervezetten védekezett, ezért komolyabb helyzetig sem jutottunk. Sajnos a meccs végére teljesen szétestünk.” – foglalta össze a találkozót Pataki Zsolt.

A kék-sárgák szeptember 2-án az FC Dabast fogadták hazai pályán, ahol a 90 perc alatt nem sikerült egyértelmű döntést hozni a pontok sorsát illetően.

Gól nélkül telt el az első játékrészt a Hódmezővásárhelyi FC – FC Dabas összecsapáson. Helyzetek ugyan akadtak, elsősorban a hazaiak előtt, ám a gól egyik csapat számára sem jött össze. 0-0-val jöhetett a fordulás.

A második játékrészben a vásárhelyi Faggyas Milán szerezte meg harmadik bajnoki gólját. A hazaiak azonban nem örülhettek sokáig. Percekkel később, egy védelmi hibát követően a dabasiak egyenlítettek. Ez lett a végeredmény is.

A vásárhelyiekre a következő fordulóban egy még nehezebb erőpróba vár. A még mindig veretlen szegedi SZEOL SC-vel kell farkasszemet nézniük Mezei Olivéréknek.

Forrás: hfc1912

Tiszteletre méltó elszántság

Az utolsó pillanatig kétséges volt, hogy a vásárhelyi kislánynak sikerül-e elutaznia egy olyan világversenyre, amire sok-sok hónap kemény munkája révén szerzett jogot.
Hogy lesz a kevésből sok -  varázslat nélkül

Hogy lesz a kevésből sok - varázslat nélkül

Kis túlzással még dühöng a nyár, de már is van néhány dühöngő becsapott tűzifavásárló. A rendőrök elkaptak négy csalót, de biztos jönnek újabbak.
Lelkes amatőrök, profi cuccok

Április 27-én délelőtt a Hódmezővásárhelyi Rádió Klub börzét rendezett, amelyre több, mint 100 kiállító érkezett az ország több pontjáról.
Új bölcsőde épült Mindszenten

A négy csoportszobás bölcsődét a település központjában a Városi Szolgáltató Kft. leromlott állapotú, átalakításra alkalmatlan épületei helyén építették fel.

Szúnyoggyérítés Vásárhelyen
Szúnyoggyérítés Vásárhelyen Elindult a központi szúnyoggyérítés, amelyet évek óta a katasztrófavédelem irányít, de az önkormányzat is végeztet szúnyogírtást, szükség szerint többször is egy szezonban.

Kazinczy-érmes lett a vásárhelyi Szántó Emese
Kazinczy-érmes lett a vásárhelyi Szántó Emese A Kazinczyról elnevezett „Szép Magyar Beszéd” versenyt, amely az eltelt hat évtized során országos mozgalommá vált.