SportA Kosársuli a második helyről várja 2019-es esztendőt

2018. december 22., szombat

A Kosársuli a második helyről várja 2019-es esztendőt

Szuperrangadón lépett pályára pénteken a Vásárhelyi Kosársuli: Tóth Tamás listavezető csapata a tabellán második Bajai Bácska otthonába látogatott.

A Duna-partiak az utóbbi hetekben elég rapszodikus teljesítményt nyújtottak, míg a mieink kiváló játékot mutattak, így joggal bízhattunk abban, hogy diadallal zárnunk az NB I/B Zöld csoportjának 13. fordulóját, egyben az idei esztendőt.

Ez sajnos nem így lett, de voltak olyan periódusai a találkozónak, ahol úgy érezhettük, összejön a siker. Már az elején megléptek a hazaiak, ültek kosaraik, főleg Pongó volt elemében. A kissé enervált Kosársuli nem találta a ritmust sem támadásban, sem pedig védekezésben. S noha a nyitónegyed végén Vas triplájával már két pontra is felzárkóztunk, Kövágó-Laska gondoskodott arról zsákolásaival, hogy hat ponttal menjen a Baja a játékrész végén.

A második tíz percre is maradt a hasonló forgatókönyv, a Jakab és Vukicevic vezette vendéglátók tartották a fórt, míg mi Molnár Bence vezényletével igyekeztünk kapaszkodni. Nagy hármasa a félidei eredményt állította be – 37-44-ről azonban állt már fel a Vásárhely nem egyszer ebben a szezonban.

Ez még ha csak ideiglenesen, de most is összejött. Hiába kezdte meg termelését Pongó, a bajaiak tízese - Kelemen Balázsnak és Béres Nándornak hála kétszer (és mint később kiderült, utoljára) átvettük a vezetést 50-49-nél, valamint 54-53-nál. A negyed vége ismét a hazaiaké volt, Ágfalvi percei és kékmezes hibák következtek, ám még mindig reménykedhettünk a fordításban.

A záró játékrész azonban egy csapásra elhessegtette a reményeinket a pontszerzést illetően. Rosszul kezdtünk, percekig nem szereztünk kosarat, míg a sárgák Pongó és Kövágó-Laska által gyakorlatilag már hét perccel a vége előtt eldöntötték a meccs végkimenetelét. A hajrában pedig hiába kapaszkodtunk, közelebb lopakodni nem sikerült, így a hazaiak 90-71-re nyertek, és visszavették a vezetést a tabellán – azaz 2019-et ők kezdhetik éllovas pozícióból, míg mi a harmadikból.

NB I/B Zöld csoport, 13. forduló:

Bajai Bácska FKE-Vásárhelyi Kosársuli 90-71 (19-13, 25-24, 17-18, 29-16)

Baja, MNÁMK csarnok. Vezette: Praksch, Menyhárt, Földi.
Baja: Nagy 6/6, PONGÓ 31/9, Pálkerti 5, Jakab 16/3, Vukicevic 13,
Csere: Ágfalvi 10, Kovács 2, Kövágó-Laska 7, Goldring -.
Vezetőedző: Cservék Csaba

Kosársuli: MOLNÁR 19, Kelemen 8, Varga 6, Bálint 8, Vas 15/3,
Csere: Pavlovics 6, Perák -, Béres 6, Börcsök 3/3.
Vezetőedző: Tóth Tamás

Tóth Tamás: „Az egész mérkőzés alatt, de főleg az utolsó negyedben rossz döntéseket hoztunk a védekezésben, így ritmustalanná vált a támadójátékunk is. Egy extra játékossal, Pongóval volt erősebb nálunk a Baja, a különbség túlzó. Remek őszt zártunk, gratulálok a játékosaimnak! Kellemes ünnepeket kívánok minden sportbarátnak!”

Sajnos az U20-as csapat sem tudott nyerni, az utolsó két negyedben a Baja jócskán felülkerekedett, így viszonylag sima, 106-73-as győzelmet aratott.

Január 12-én, szombaton immár hazai környezetben javíthat a Kosársuli – a Salgótarján ellen kezdik meg a bajnokság második felét, egyben az új évet.

Forrás: Nagy Benjámin - Kosársuli

Szimbolikus búcsú az iskolától

Az Eötvös három végzős osztályának 70 diákja az egészségügy, az informatika, a sport, a közgazdaság és a szépészet szakmákban fognak tevékenykedni.
A harmadik pert is elveszítette a polgármester

Elmarasztalta a Szegedi Törvényszék Márki-Zay Pétert a helyi kórházra tett kijelentései miatt. Itt a részletes indoklás és a bírság.
12 mérkőzés 12 győzelem

Az Atomerőmű SE U23 elleni hazai bajnokival zárta az NB I/B Zöld csoportjának alapszakaszát a Vásárhelyi Kosársuli március 31-én este.

Átadták a XXXI. Alföldi Állattenyésztési és Mezőgazda Napok kiállítói részére meghirdetett elismeréseket. A háromnapos rendezvényen 220 kiállító lesz.