SportA folytatás csak jobb lehet

2016. szeptember 22., csütörtök

A folytatás csak jobb lehet

NBI/B-s csoportellenfelükkel, az Orosháza csapatával mérkőztek meg a Magyar Kupa első fordulójában. A mérkőzés kifejezetten élvezetes, lüktető játékot hozott, amit kicsit nagyobb hittel és fegyelemmel akár meg is nyerhetett volna a HLKC.

Sokáig fej-fej mellett haladtak a csapatok, egyik félnek sem sikerült jelentős előnyt kiharcolnia. Orosházi részről Vörös, Csajbók és Dancsó jeleskedett, míg a vásárhelyieknél a Tószegi, Török, Sebők hármas szállította a gólokat. Az első félidő egy-gólos vendégelőnnyel zárult (16-17), így teljesen nyitott volt a továbbjutás kérdése.

A második játékrészben folytatódott az adok-kapok, a szoros állásról a félidő derekén többször is elmozdulhattak volna. A 40. percben 20-19-re a HLKC-nál volt az előny, és több labda is volt a 2-3 gólos előnyhöz, ami talán megnyugtathatta volna a lányokat. Ezeket azonban taktikai fegyelmezetlenségek, és a kapkodás miatt egymás után elrontották. A bosszantó hibákat azonnal büntette az Orosháza, és 10 perc alatt 4 gólos előnybe kerültek (48. perc 23-27), ráadásul a vásárhelyi védelem oszlopát, Tószegit is elvesztették a harmadik kiállítása után.

A végjátékban a vendégcsapat már nem engedte ki a kezéből a győzelmet, így hiába játszottak az idényben eddig a legjobban, nem tudták “átlépni a saját árnyékukat”.

MAGYAR KUPA – 1. forduló

Női kézilabda mérkőzés, Balogh Imsi Spcs. – 250 néző

Hódmezővásárhelyi LKC – Oxxo Energy Orosházi NKC 28-33 (16-17)

Játékvezetők: Kovács Marcell, Wenzel Tamás
Versenybírók: Bartók Csaba, Vörös Bálint

HLKC: Kothencz – Kónya 4, Nagy 2, Sebők 5, Tószegi 4, Török 4, Fazekas 1 Cs: Répás (k), Balogh (k), Ilyés 2, Becsei 2, Szűcs 4, Szabó, Klemm, Blaskovics, Kandó
Az Orosháza gólszerzői: Csajbók 7, Dancsó 6, Takács 5, Vörös 5, Antal 5, Arsenijevic 3, Butt 1, Tobak 1
Kizárás: Tószegi (HLKC- 3 kiállítás után), Tobak (ONKC – 3 kiállítás után)

Gaál Adrienn vezetőedző: “Játékban rengeteget léptünk előre az elmúlt hetekben. Ezt a meccset meg kellett volna nyernünk, de egyéni és taktikai fegyelmezetlenségek, valamint a kishitűségünk miatt elveszítettük. Itt volt lehetőség, de nem tudtunk élni vele, ezen mindenkinek el kell gondolkodnia!”

Forrás: HLKC

Két csapat négy győzelem

A Vásárhelyi Kosársuli két csapattal nevezett az Országos Serdülő Bajnokság U14-es küzdelmeire: a 2003-as születésű Rakétákkal és a 2004-es Kobrákkal.